inspiracje ślubne, Realizacje

Włoskie inspiracje

Magdalena i Riccardo to międzynarodowa para, która wybrała cartolinowe zaproszenia na swoją włoską uroczystość. Na podstawie wzoru Rustykalne oliwki powstały składane druki z gałązkami w tle, wydrukowane na białym, matowym papierze Munken. Na ostatniej stronie zamieściłam oś czasu z datą poznania, zaręczyn oraz ślubu Zakochanych. Narzeczeni przygotowali dwie wersje językowe zaproszeń i dołączyli wkładkę RSVP z prośbą o potwierdzenie obecności.

Przy okazji tej realizacji rozmarzyłam się o włoskim ślubie. Czyż to nie cudowne wypowiedzieć sakramentalne „tak” wśród drzew oliwnych, na brzegu ciepłego morza lub jeziora i z odgłosem cykad w tle? W zwiewnej delikatnej sukience, w blasku świec i wśród najbliższej rodziny można tańczyć w ramionach ukochanego w blasku księżyca do samego rana.

Włochy to bardzo charakterystyczny kraj. Południowe Dolce vita, luz i dystans, pyszne jedzenie i wartości rodzinne wydają się być idealną scenerią do uroczystości ślubu. W końcu nie każda para marzy o wielkim przyjęciu na 100 par w olbrzymiej sali balowej. Czasem idealnym rozwiązaniem wydaje się niewielka uroczystość z udziałem najbliższej rodziny i przyjaciół, ale gdzieś w bajkowej scenerii śródziemnomorskich klimatów. Może się okazać, że to marzenie nie jest wcale tak odległe, również pod względem finansowym, bo porównując niewielką uroczystość na południu do wielkiego balu tu w Polsce budżet może okazać się bardzo podobny. A wspomnienia z pewnością bezcenne.

A jeśli jednak ślub w południowym kraju wydaje się zbyt dużym przedsięwzięciem, można zawsze przenieść odrobinę włoskiego klimatu do uroczystości w Polsce. Strojem, dekoracjami, muzyką i potrawami możecie przecież nawiązać do śródziemnomorskiej atmosfery. Podsuwam zatem kilka inspiracji.

Proste dekoracje roślinne i dużo świec

Klimatyczny pojazdTort z motywem południowych roślin

Wyjątkowe upominki dla gości

A Wy też marzycie o takim klimatycznym ślubie w klimacie Dolce vita?

Leave a Reply